V březnu loňského roku přestal být Redis svobodný. Společnost Redis Labs jej přelicencovala z licence BSD na nesvobodné licence Redis Source Available License (RSALv2) a Server Side Public License (SSPLv1). Hned o pár dní později vznikly svobodné forky Redisu s názvy Valkey a Redict. Dnes bylo oznámeno, že Redis je opět svobodný. S nejnovější verzí 8 je k dispozici také pod licencí AGPLv3.
Oficiální ceny Raspberry Pi Compute Modulů 4 klesly o 5 dolarů (4 GB varianty), respektive o 10 dolarů (8 GB varianty).
Byla vydána beta verze openSUSE Leap 16. Ve výchozím nastavení s novým instalátorem Agama.
Devadesátková hra Brány Skeldalu prošla portací a je dostupná na platformě Steam. Vyšel i parádní blog autora o portaci na moderní systémy a platformy včetně Linuxu.
Lidi dělají divné věci. Například spouští Linux v Excelu. Využít je emulátor RISC-V mini-rv32ima sestavený jako knihovna DLL, která je volaná z makra VBA (Visual Basic for Applications).
Revolut nabídne neomezený mobilní tarif za 12,50 eur (312 Kč). Aktuálně startuje ve Velké Británii a Německu.
Společnost Amazon miliardáře Jeffa Bezose vypustila na oběžnou dráhu první várku družic svého projektu Kuiper, který má z vesmíru poskytovat vysokorychlostní internetové připojení po celém světě a snažit se konkurovat nyní dominantnímu Starlinku nejbohatšího muže planety Elona Muska.
Poslední aktualizací začal model GPT-4o uživatelům příliš podlézat. OpenAI jej tak vrátila k předchozí verzi.
Google Chrome 136 byl prohlášen za stabilní. Nejnovější stabilní verze 136.0.7103.59 přináší řadu novinek z hlediska uživatelů i vývojářů. Podrobný přehled v poznámkách k vydání. Opraveno bylo 8 bezpečnostních chyb. Vylepšeny byly také nástroje pro vývojáře.
Homebrew (Wikipedie), správce balíčků pro macOS a od verze 2.0.0 také pro Linux, byl vydán ve verzi 4.5.0. Na stránce Homebrew Formulae lze procházet seznamem balíčků. K dispozici jsou také různé statistiky.
Jinak se totiž ten bordel v kódu nedá nazvat. Čirou náhodou se na mě obrátili s tím, zda bychom nemohli zpřístupnit tuhle věc našim pracovníkům přes IE v rámci citrixu, že "Firefox to nějak špatně zobrazuje". No proč ne. Jenže IE na citrixovém stroji to taky nezobrazil nějak extra. Pořád tam nějaký prvek ujížděl do pryč. Říkám si: No nic, kouknu na to. A málem jsem se pozvracel.
Nastal čas úklidu systému. Už mi začínala, po četných pokusech, moje instalace FreeBSD trochu bobtnat a tak bylo třeba ji trochu pročistit. Také nastává čas upgradu na poslední release a já mám přeci je větší důvěru k čistému systému.
Zdravím. Nelekejte se - jen mne v rychlosti nenapadl lepší název
Pracuju jako administrátor v jedné poměrně dynamicky se rozvíjející firmě. A stejně jako se rozvíjí firma rostou i nároky na administrátora. WiFi síťě, kompatibilita s okolním světem co se týká kancelářských aplikací, multimédií, prezentací, Cadu, PDA..
Na stole mam specifikaci tykajici se toho radaru. Je na ni cervene razitko, takze jen jeden udaj. Vykon te veci ma byt pres 500 Mega Watt ERP, v impulznim rezimu dvounasobek. To je jen pro informaci 1000 krat vice nez vyzaruje casto kritizovany vysilac na Zizkove. Navic aby mohl radar videt i za horizont, bude se podle aktualniho stavu ionosfery proladovat v dosti sirokem rozmezi kmitoctu. To v praxi znamena, ze 100 kilometru kolem toho monstra budou permanentni problemy s bezdratovym internetem, vysilackami a mobily nebo dokonce i s oteviranim aut dalkovym ovladanim. Kovbojove z US Air Force totiz na nejake Zenevske regulativy a leta peclive planovane pridelovani kmitoctu v Evrope zvysoka kaslou a jednoduse zaberou frekvenci, ktera jim v dane chvili umozni "videt" nejlip.
V restaurační části hospody Narcis (nelekat, je to hned vedle ) cca od 18:00. Už se to tady sice mihlo ve zprávičkách, ale připomenout neškodí (některé osoby to totiž zmátlo a šmejdily marně v Narcisu už minulý pátek).
Fluxbox je jedním z mnoha window managerů pro X. Jeho výhodou jsou široké možnosti konfigurace a ještě větší možnost volby programů. Jak ale udělat z tohoto toto?
bohuzel, jsem se ted musel venovat trosku bezne rutinni praci, takze scheme ma na chvilku pauzu, ale zaujal me jiz treti dil serialu o smarty a prislo me to docela mastodontni.
Součástí novely zákona o silničními provozu má být jedna zcela bezprecedentní věc: povinnost udávat své blízké. Tak brutální zásah do základních práv jsme tu už hodně dlouho neměli. Nedá se to nazvat jinak než "gestapizací" našeho právního řádu.
Přišel mi dnes odkaz na nezpomenutelné video, kde účinkuje akční žena. Nejde se nepodělit ;-)
Pozor, dlouhý zápisek! Koho zajímá, jak s pomocí mencoderu kóduji nahrané filmy z televize, nechť čte dále, ale byl varován
Tenhle zapisek je o nejhorsi veci na programovani, trivialni chyby s fatalnimi dusledky.
Zdravím!
Tak jsem bádal, bádal až jsem vybádal už tedka finální podobu meho freézovaného CASEu. je strašně variabilní a brutálně chladí, páč je celej z AL(ani kousíček plechu tam nenajdete) Detailní informace postupně dám na mé, tedka narychlo vytvořené stránky...
V minulém dílě jsem se snažil alespoň minimálně popsat jaké jsem měl problémy s mými windows 98 (obr. 1.4). Někteří tento zápisek četli takže asi již vědí, že dnes budu psát o instalaci a celkovém používání Windows 2000 (win2k, obr. 2.0).
Toto bude skutečně pikorecenze. Původně jsem si myslel, že tady popíšu, jak moc se živé CDčko liší od instalované verze - ale ono se prakticky liší pouze wallpaperem a rychlostí startu, takže tak nějak není o čem psát. Po vložení CD se zcela suše spustí plná Fedora. Tak mě tak napadá - co že jsem vlastně čekal jiného?
Před časem se na LinuxDevices objevilo zajímavé malé bezdiskové PC v ceně okolo $100. Protože potřebuji vytvořit několik bezdiskových stanic, toto zařízení rozhodně stálo za zvážení. Dostalo se mi do rukou pod označneím TC-261 a zde bych se rád podělil o dojmy z jeho testování.
Dnes som zistil smutnú skutočnosť. Na mojom LDC monitore sa rozsvietil jeden nenápadný bodík. Je modrej farby a nejde vypnúť
Co jsme dostali toastovač a začali toustovat chleba se vším možným, vrtalo mi hlavou, jestli je v toastovém chlebu vždycky sudý počet plátků.
Tohle bude otázkový blog a ještě ke všemu se moc nezabejvající linuxem ...
Po delší době jsem dostal z úkol menší projekt, jedná se o každodenní překonvertování mpeg2 souborů v plné kvalitě pal do něčeho co se dá šířit internetem, bylo mi prakticky zadáno že to musí být wmv3 (alias wmv9), který je prý jeden z nejlepších a hlavně ho podporují aktualizované stanice s WinXP a Vista nativně.
Zdravím. Uvažoval jsem o koupi přehrávače a oko mi padlo na tento iPod. Při pohledu na autorský poplatek 287 Kč se mi ovšem udělalo nevolno a přemýšlím, jak se mu vyhnout objednáním stejného výrobku ze zahraničí.
Nevíte, který (např. slovenský) e-shop by zasílal hardware do ČR tak, aby cena za doručení nepřesáhla 100+287 Kč (100 Kč je za dodání v ČR), tedy aby se to vyplatilo?