Byla vydána verze 4.2 multiplatformního integrovaného vývojového prostředí (IDE) pro rychlý vývoj aplikaci (RAD) ve Free Pascalu Lazarus (Wikipedie). Využíván je Free Pascal Compiler (FPC) 3.2.2.
Anton Carniaux, právní zástupce Microsoft France, pod přísahou: Microsoft nemůže garantovat, že data z EU nepředá do USA bez EU souhlasu, musí dodržovat americké zákony.
Byl vydán Mozilla Firefox 141.0. Přehled novinek v poznámkách k vydání a poznámkách k vydání pro vývojáře. Lokální AI umí uspořádat podobné panely do skupin. Firefox na Linuxu využívá méně paměti. Řešeny jsou rovněž bezpečnostní chyby. Nový Firefox 141 je již k dispozici také na Flathubu a Snapcraftu.
NÚKIB upozorňuje na kritickou zranitelnost v SharePointu. Jedná se o kritickou zranitelnost typu RCE (remote code execution) – CVE-2025-53770, která umožňuje neautentizovaný vzdálený přístup a spuštění kódu, což může vést k úplnému převzetí kontroly nad serverem. Zranitelné verze jsou pouze on-premise verze a to konkrétně SharePoint Server 2016, 2019 a Subscription Edition. SharePoint Online (Microsoft 365) není touto zranitelností ohrožen.
Společnost Valve zpřísnila pravidla pro obsah, který je možné distribuovat ve službě Steam. Současně řadu her ze Steamu odstranila. V zásadách a pravidlech přibylo omezení 15: Obsah, který by mohl porušovat pravidla a normy stanovené zpracovateli plateb a souvisejícími sítěmi platebních karet a bankami nebo poskytovateli připojení k internetu. Sem spadají zejména určité druhy obsahu pouze pro dospělé.
Dle analytics.usa.gov je za posledních 90 dnů 6,2 % přístupů k webových stránkám a aplikacím federální vlády Spojených států z Linuxu.
Jak si zobrazit pomocí Chrome a na Chromiu založených webových prohlížečích stránky s neplatným certifikátem? Stačí napsat thisisunsafe.
V repozitáři AUR (Arch User Repository) linuxové distribuce Arch Linux byly nalezeny a odstraněny tři balíčky s malwarem. Jedná se o librewolf-fix-bin, firefox-patch-bin a zen-browser-patched-bin.
Dle plánu by Debian 13 s kódovým názvem Trixie měl vyjít v sobotu 9. srpna.
Vývoj linuxové distribuce Clear Linux (Wikipedie) vyvíjené společností Intel a optimalizováné pro jejich procesory byl oficiálně ukončen.
Rozdílnost klávesových map pro xka a konzoli mě již dlouho štvala (a určitě nejsem sám, i jistý místní slavný blogger si na to stěžoval). Teď to vypadá, že to konečně někoho naštvalo natolik aby vytvořil řešení tohoto problému. Ten někdo se jmenuje Anton Zinoviev a pro Debian vytvořil balíček console-setup.
Justýna povídala, když si přečetla blog o ruksaku a botách, že by bylo dobré kdybych napsal „vědecký” článek na téma „Jak ruksak vybalit a boty zout. ” Chvíli jsem o tom přemýšlel a usoudil jsem že je to bezvadný nápad. Justýna mi obvykle do těhle věcí nemluví. Ona ví, že je zbytečné mi něco vymlouvat, když se rozhodnu, že pojedu do Norska nebo na Island.Jednoho krásného rána prostě sbalím ruksak a jedu. Taky ví, že když se rozhodnu napsat „štvavý” článek proti bolševikům, napíší jej i kdybych si měl znepřátelit kdejakou jezinku v okolí několika světelných let. Vždy když něco napíšu a neinformuji ji dřív než to uveřejním, tak jen z obavami čeká jaká že to zase bude pohroma. Ale článek o rozbalování ruksaku zatím nikdo nenapsal. Zdá se mi to jako neškodné téma. Docela vhodné na Ábíčko.
I díky Valentýnovi už máme doma Celestinské proroctví, můžeme doporučit všem. Podařilo se mi díky němu více se najít, objevit nějaké souvislosti, co mi dříve unikaly. Má pro mne smysl ne jako náboženská kniha, ale jako zdroj k přemýšlení o souvislostech, o hledání sebe samého.
Začnu otázkou. Jaký je podle vás stav linuxového desktopu? Obecně víme, že na Linuxu máme dvě soupeřící desktopová řešení. To jest GNOME a KDE. Další možnost je nemít desktop žádný, ale stejně jako si asi nekoupíte časopis a autech který bude od poslední do první stránky plný úvah proč jsou auta špatná a proč byste jimi neměli jezdit, asi by to byl dost ubohý článek o desktopech, kdyby se zabýval touto třetí možností.
Za výčtem dvou možných desktopových prostředí jsem nacpal nějakou tu vatu, abyste měli čas si všimnout čí blog to čtete a o kterém z těchto prostředí to asi dále bude a o kterém to už dále nebude, i když bychom se o něm taky mohli okrajově zmínit.
Takže vítejte u čtení prvního pokusu ze zatím jednodílné série mých článků o GNOME Dneska to bude o jedné malé části tohoto prostředí, konkrétně o jednom přehrávači.
O BSA si myslím svoje, ale toto ma už fakt naštvalo!
Taky se vám stalo, že po aktualizaci Slackware na X.org 6.9 přestala jít přepínat klávesnice pomocí kombinace Shift-Shift a vůbec ?
Uvedený problém se nevyskytl bylo-li používáno KDE, z čehož usuzuji, že to si přepínání řeší po svém. Já ale používám Xfce, takže jsem problém měl.
Nedavno jsem sem napsal o zlodejskych tendencich samozvaneho znarodnovace Vaseho zdravotnictvi, nejakeho soudruha Ratha. Dnes se potvrdilo, ze jsem se v tomto lumpovi ani trochu nespletl. Rozhodl se ukrast Vase penize z nezavislych pojistoven aby mel na budovani lepsich, socialistickych zitrku.
Takze potresta pojistovny, ktere dokazali hospodarit s penezi pojistencu bez dluhu tim, ze jim ty penize proste sebere. Mam pocit, ze tohle by si nedovolila ani KSC v roce 1985, mozna tak v roce 1955. Zajimalo by mne, co mi k komu reknou Ti, co se ho zde minule zastavali.
Mozna byste ho meli zastavit, jsou to koneckoncu Vase penize, ne jeho...
Zdravím, namá někdo doma (pro něj- )zbytečnou knížku o PostgreSQL? Sháním "PostgreSQL - Praktický průvodce" (Computer Press, Bruce Momjian, 2003), která je sice asi 3 roky stará, ale podle recenzí jsem se rozhodl pro ní (bohužel stojí cca 400Kč). Jestli by mi jí byl někdo ochoten věnovat, případně prodat za menší obnost, bylo by to super.
Díky,Tak dnes jen man 1.6c-2 a php 4.4.2-2.Podrobnosti na changelog.
Už je to tady! Připravte se na nové Microsoft Windows UN!
Už jsem se několikrát o tom zmiňoval. Nějak neobdivuji lidi, kteří v diskusi neustále někoho nebo něco citují. Vzpomínám si jak kdysi v televizi,blahé paměti „soudruh ” Ransdorf při jakékoliv debatě v odpověď na jakoukoliv otázku citoval to či ono, toho či onoho. Nikdy sebe. Nikdy neřekl co si myslí on. Samozřejmě není sám kdo to dělá z politiků nebo jiných „diskutujících”
Zeby som aj ja pridal svoj screenshot? http://www.flickr.com/photos/kotrcka
Stejne jako kazde rano i to dnesni jsem byl nucen vstat. Po asi 10 min hledani svych svrsku, jsem usoudil ze to nema cenu a (nesel jsem nahy :) vzal jsem si ciste ze skrine. Jen tak letmo posnidal a letel do prace. Uz cesta byla podivnejsi nez kdy jindy, misto klasicke zacpy na jizni spojce jsem ji projel nez bys rekl svec a dokonce to nestalo ani na bohdalci. Jelikoz jsem mel vetsinu veci dodelanejch tak jsem se tesil domu a jen tak zkusmo si zacal prekopavat dlouho zanedbavanou diskuzi do db.
Včera jsem narazil na poměrně dobrou střílečku ve stylu Quake3 nebo UT. Jmenuje se Alien Arena 2006. Zdá se mi, že hratelnosti Quaka3 či UT nedosahuje, ale na to, že to běhá i pod Linuxem to beru jako úspěch ;-). Doufám, že do budoucna přibyde více takových počinů. Jediné, co mě trochu zaskočilo, že i když jsem zkoušel jen single player, tak se ke mě připojilo pár hráčů, takže zřejme jsem fungoval zároveň jako server, což mi s mým připojením zas tak nevadi.
Tak mě napadá, že bych se raději měl učit na zkoušku. Ach jo. :-(
Duplicitní blog, původní zde.
Zdravim zdejsi osazenstvo, neprekazi nekomu doma nejaky stary notebook, uplne staci 486 s par MB RAM a taktez par MB HDD? Cenu bych rad taky nekde kolem par Kc :) Chci to jen na experimenty, takze baterie a dalsi vymozenosti vylozene nepotrebuju. Prip. nabidky hodte do diskuze, diky, Dan
Konečně mohu říct, že mám zase disk v "cajku". Po tom co jsem mu provedl posledně, si zasloužil trochu péče.
Dnes zabýval mimo jiné psaním webových stranek o cestě na Nový Zéland. Bavilo mě to a těšil jsem se přitom na další cestu. Z toho důvodu jsem usoudil, že by nebylo vůbec marné dát do blogu návod, jak se balí a připravuje na víceměsíční pěší cestu ruksak a další drobnosti. Držím se ještě vzpomínek
V návaznosti na diskuse ohledně chování programu mount ve vztahu k filesystému ISO 9660 jsem ho rozhodl přesvědčit se, jak to doopravdy je. A je to v podstatě tak, jak jsem si myslel.
Co je to DAR AL-ISLAM?
Islamiste tradicne rozdeluji svet na dve casti, na prvni, kde maji plnou kontrolu nad zivoty vsech lidi a nad mirou jejich svobod a prav. Tuto prvni cast sveta nazivaji dar al-Islam coz znamena "podrobene uzemi" a drouhou, ktrou dosud(!) neovladli a proto ji nazyvaji dar al-Harb neboli "valecne uzemi"
Před puštěním sendmailu nejdřív smazat obsah adresářů /var/spool/mqueue
a /var/spool/clientmqueue
!
Kvůli pár testům s funkcí mail jsem si pustil sendmail. Krátce po spuštění (/etc/rc.d/rc.sendmail start
) začal počítač swapovat a v Gmailu se mi začala hromadit spousta nesmyslů. Ani jsem netušil, kolik jsem toho měl ve frontě...