abclinuxu.cz AbcLinuxu.cz itbiz.cz ITBiz.cz HDmag.cz HDmag.cz abcprace.cz AbcPráce.cz
AbcLinuxu hledá autory!
Inzerujte na AbcPráce.cz od 950 Kč
Rozšířené hledání
×
    dnes 15:44 | IT novinky

    Od zítra jsou Datové schránky oficiálně na nové adrese datovka.gov.cz. Adresa mojedatovaschranka.cz zůstává funkční do 27. srpna 2026, následně budou uživatelé automaticky přesměrováni na datovka.gov.cz.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    dnes 13:44 | Nová verze

    Dolphin (Wikipedie), tj. open source multiplatformní emulátor herních konzolí GameCube a Wii od Nintenda, byl vydán ve verzi 2606. S podporou Game Boy Playeru.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    dnes 11:11 | Zajímavý software

    Vasudeva Kamath představil utilitu debvulns, alternativu k nativní utilitě debsecan, pro výpis zranitelností v Debianu. Navíc má především možnost výstupu ve strukturovaných formátech JSON a CSV. V plánu je exportér pro Prometheus.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    včera 21:44 | IT novinky

    Oficiální český státní eshop s elektronickými dálničními známkami nově najdete na edalnice.gov.cz. Doména gov.cz jasně potvrzuje, že jste na oficiálním státním webu [𝕏].

    Ladislav Hagara | Komentářů: 17
    včera 14:22 | Nová verze

    Byla vydána nová verze 4.8.0 interaktivního shellu fish (friendly interactive shell, Wikipedie). Přehled novinek v poznámkách k vydání.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 3
    včera 12:00 | Nová verze

    Byl aktualizován seznam 500 nejvýkonnějších superpočítačů na světě TOP500. Nejvýkonnějším superpočítačem se nově stal čínský LineShine v Národním superpočítačovém centru v Šen-čenu (NSCS) s výkonem 2,198 exaFLOPS. Z prvního místa sesadil americký superpočítač El Capitan s výkonem 1,809 exaFLOPS. Nejvýkonnější český počítač C24 klesl na 215 místo. Karolina, GPU partition klesla na 249. místo a Karolina, CPU partition na 475. místo.

    … více »
    Ladislav Hagara | Komentářů: 9
    23.6. 21:00 | IT novinky

    Zemřel průkopník videoherní hudby Bobby Prince (Wikipedie). Složil hudbu pro hry Wolfenstein 3D, Doom, Doom II, Duke Nukem II a Duke Nukem 3D.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 13
    23.6. 15:55 | IT novinky

    Počítačová hra Operace Flashpoint (Arma: Cold War Assault) od společnosti Bohemia Interactive slaví 25 let. Při této příležitosti bylo publikováno bezplatné hratelné Arma: Cold War Assault Remastered Demo a na GitHubu byly zveřejněny zdrojové kódy.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    23.6. 12:22 | IT novinky

    Na trh v České republice přichází HP EliteBoard G1a. Jde o plnohodnotný AI počítač integrovaný přímo do těla klávesnice, tedy zařízení, které na první pohled vypadá jako minimalistická klávesnice, ale ve skutečnosti nahrazuje klasickou počítačovou jednotku.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 20
    23.6. 10:55 | Nová verze

    V lednu bylo oznámeno, že desktopové prostředí Xfce bude mít vlastní kompozitor pro Wayland s názvem xfwl4. O víkendu byla vydána první preview verze.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    Které desktopové prostředí na Linuxu používáte?
     (11%)
     (8%)
     (2%)
     (16%)
     (31%)
     (3%)
     (6%)
     (2%)
     (16%)
     (26%)
    Celkem 1982 hlasů
     Komentářů: 30, poslední 3.4. 20:20
    Rozcestník

    Jednoznačné NE Centrálnímu Registru Pedofilů

    28.10.2010 21:28 root_at_heron | Heron | Přečteno: 3626× | Komentářů: 175, poslední 23. 9. 2018 | Hodnocení: 88 % (41 hlasů)

    CERD spustil petici za registr pedofilů (včetně aktuální polohy oznamované GPS+GSM náramkem) a 17. listopadu chce provizorní registr obsahující fotografii + adresu spustit. Zdroj kinderporno.cz


    Česká státnost? K čemu, proboha?

    28.10.2010 20:57 Vejšplechty | Petr Tomášek | Polemika | Přečteno: 2237× | Komentářů: 74, poslední 21. 11. 2010 | Hodnocení: 30 % (47 hlasů)

    28. října se všichni flákají, televize celý den vysílá nacionalistické slinty. Senilní Ješitapindá o tom, že by si přál, aby lidé tento „svátek“ brali vážně, ale opravdu vážně. Pochopitelně, pro Klauze je „češství“ jen způsobem, jak se populisticky udržet u moci a vlivu (jinak by ho už nikdo nebral vážně). Já se ale ptám, k čemu to všechny ty nesmysly?


    Ani tohle se nestalo

    28.10.2010 09:21 Tady je Vencourovo | vencour | MeaningOfLife | Přečteno: 2461× | Komentářů: 183, poslední 18. 4. 2012 | Hodnocení: 78 % (9 hlasů)

    Ve světě, který známe od narození ...


    Hraběnka

    27.10.2010 22:48 Strider | Jan Jílek | Přečteno: 1029× | Komentářů: 5, poslední 28. 10. 2010 | Hodnocení: 62 % (8 hlasů)

    Vrátil jsem se dnes domů celkem utahaný. Byl to poměrně náročný den a uvědomil jsem si večer jak mi například chybějí někteří lidé, na které jsem byl na pavilonu zvyklý. Hodně mi běžely vzpomínky na „hraběnku,” která šla loni do důchodu a s ní jakoby odešel velký kus ducha oddělení. Mnozí lidé mě podezřívají, že pohrdám ženami. Myslím, že jestli se v něčem lidé, co mě málo znají a soudí, se pletou. Pletou se právě přesně v tomhle bodě.

    OpenSuse a Synce

    27.10.2010 20:25 gtz | gtz | linux | Přečteno: 935× | Komentářů: 5, poslední 27. 10. 2010 | Hodnocení: 50 % (4 hlasů)

    Dnes jsem potřeboval napojit starší model s WM 6.1 na Suse 11.3, po minulém nastavování,
    jsem si bláhově myslel, že to půjde. Snad si ze mne ten systém dělá prdel nebo co? Takže se chci zeptat

    Můj .bashrc, a co máte vy v tom svém?

    27.10.2010 19:04 AAAA | AAAA BBB | všemožno | Přečteno: 6021× | Komentářů: 91, poslední 5. 11. 2010 | Hodnocení: 100 % (10 hlasů)

    Jíž poměrně dlouho si velebím svůj bashrc a tak bych se chtěl předvést tím jak jsem si tu práci s bashem už stihl přizpůsobit, což by byl první smysl tohohle zápisku, druhý je aby i ostatní poradili co do něj dát...


    MS je prase

    27.10.2010 14:26 jarda_bloguje | Jardík | Jiné | Komentářů: 63, poslední 29. 10. 2010 | Hodnocení: 70 % (10 hlasů)

    V MS jsou prasata. Na internetu jsem našel (:-)) screenshot z reflectoru s "disassemblerovanou" .NET binárkou mscorlib.dll a tam se píše IntPtr CoTaskMemAlloc(int), přitom dokumentace Windows API tvrdí, že argument funkce CoTaskMemAlloc je SIZE_T, tj. jejich .NET kód je jednoznačně rozbitý a jestli jim to dodnes fungovalo, tak maj z prdele štěstí. Bohužel já jsem to "nedisassembleroval", takže bych jim to asi neměl nějak hlásit :-)

    Trička KERNEL ULTRAS

    26.10.2010 21:46 BLB | =^..^= AmigaPower® | KERNEL ULTRAS | Komentářů: 47, poslední 19. 1. 2012 | Hodnocení: 67 % (3 hlasů)

    Zbývá vyzvednout:

    Cubeekk

    Geo

    Semo

    Ládíček

    Marex

    Kontaktujte mne prosím na mail #$%®&^*%@devonrex.cz, nemám sice absolutně čas, ale zkusíme něco vymyslet :-D

    Moře se vlní jako city

    26.10.2010 21:45 Strider | Jan Jílek | Přečteno: 982× | Komentářů: 7, poslední 27. 10. 2010 | Hodnocení: 57 % (7 hlasů)

    Byl ten týden jak na houpačce. Rozbita žaluzie, neschválený, (zatím) vklad do katastru nemovitostí, podepsaná smlouva o protidrogové prevenci, naděje na novou lásku. Všechno v jednom týdnu. A spousta jiných drobností. Už dlouho jsem nezažil takhle houpací týden.

    counter.li.org

    26.10.2010 16:47 Mercuriuz | Mercuriuz | Linux | Anketa | Přečteno: 1518× | Komentářů: 26, poslední 30. 10. 2010 | Hodnocení: 54 % (13 hlasů)

    po čase jsem mrkl na counter.li.org a výsledek nebyl moc uspokojivej, to je nás sakra jen 862 v republice???

    automat na diskuze

    26.10.2010 00:58 b_jvondra | jvondra | programovani | Přečteno: 1526× | Komentářů: 43, poslední 28. 10. 2010 | Hodnocení: 40 % (10 hlasů)

    vazeni kolegove programatori,

    Jsem programator a zatim jsem pracoval pouze v oblasti mimo webove aplikace. Mym konickem a zaroven castecne i praci je programovani v oblasti statistiky. Krome jineho jsem se take zabyval generovanim nahodnych textu z predpripravenych fragmentu, vesmes v priprave 'realnych' testu databazovych aplikaci. Proogramy jsou vytvoreny v ruznych interpretovacich jazycich, coz ale neni podstatne.

    zálohovat asi nestačí II

    25.10.2010 23:23 litera_scripta_manet | xsubway | game | Přečteno: 1646× | Komentářů: 22, poslední 28. 10. 2010 | Hodnocení: 100 % (2 hlasů)

    happypenguin.org nejede už od 9.10.2010 [1]. Stále držím palce, ale další stránky už se derou dopředu.

    Slunovrat

    25.10.2010 21:24 Strider | Jan Jílek | Přečteno: 1134× | Komentářů: 56, poslední 30. 10. 2010 | Hodnocení: 58 % (12 hlasů)

    Přiblížil se opět čas Slunovratu. Pomaloučku se začne den prodlužovat a i když zpočátku zcela nepatrně, najednou si z údivem uvědomím, že den je delší světla je víc. Krátký a dlouhý den hrál v mém životě dlouhou dobu velkou roli. Především u plavby. Jezdil jsem v dobách (na vysvětlenou, plavci u ČSPLO nikdy neřekli, že se plaví, ale jezdí), kdy radary byly zaváděny pomalu a zvolna. Většina starších kapitánů jim příliš nedůvěřovala a navíc mimo horního Labe nebyla trat nikdy natolik přizpůsobena pro práci s radarem. Tedy v době kolem Vánoc kdy je tma nejdelší a světa málo se po proudu jezdilo jen za světla, proti proudu za tmy, ale nebyl to nějaký zvláštní med, přestože rychlost plavidel nebyla nijak zvlášť vysoká.

    Debi*ní návody I.

    25.10.2010 20:05 Mig_Alley | Migi | Linux | Přečteno: 1538× | Komentářů: 12, poslední 27. 10. 2010 | Hodnocení: 75 % (4 hlasů)

    Nvidia drivery pro Debian snadno a rychle.
    FreeRapid Downloader na Debianu. How To.

    25.10.2010 00:47 | kralyk z abclinuxu | x | Komentářů: 35, poslední 26. 10. 2010 | Hodnocení: 100 % (9 hlasů)


    Konstantní složitost u jednosměrného spojového seznamu

    24.10.2010 23:03 Saljack | Saljack | Linux a další věci co má společného s IT | Přečteno: 2411× | Komentářů: 69, poslední 27. 10. 2010 | Hodnocení: 100 % (2 hlasů)

    Tak už jsem dlouho nenapsal žádný blog, tak jsem se rozhodl, že spojím užitečné se zábavou. Takže jelikož jsem v poslední době byl někým žádán abych mu poskytl svůj program pro názorný výpočet determinantu (Python a PyQt vše je v dokumentaci), tak ho vložím i sem. Třeba se to taky někomu bude hodit. Dál se pokusím najít Salxeso (pexeso psané v Javě, samozřejmě psané jako semestrálka, takže to není žádný zázrak) do kterého mi tady někdo taky dělal hrací karty.


    Panenka, Křivoklát a záchranáři

    24.10.2010 21:23 Strider | Jan Jílek | Přečteno: 965× | Komentářů: 21, poslední 27. 10. 2010 | Hodnocení: 56 % (9 hlasů)

    Není jednoduché být „záchranářem.” Tohle si uvědomuji vždy, když se na mně obrátí někdo se žádosti, abych mu poradil jak přesvědčit feťáka, alkoholika aby toho nechal. Pokud možno navždy. Včera večer, když jsem spokojeně dopsal blog, nevědouce co budu dělat, se během chvíle ukázalo co? Jen jsem se přihlásil na chat asi za deset minut mě oslovil nick s rádoby češtinou, jestli mě smí obtěžovat. Po prohlídce infa jsem usoudil, že je asi o čtrnáctiletou žábu z jedné základní školy, kde jsme s Irenou dělali protidrogovou prevenci. Očekával jsem nejhorší. Ale naštěstí to nebylo tak hrozné. I když mizerné to bylo dost. Čtrnáctiletá holka, co si vezme do hlavy, že zachrání feťáka. A nenechá si to rozmluvit. Musím říci, že mi šel chvílemi mráz po zádech.

    To si captcha dělá legraci!

    24.10.2010 21:00 Mig_Alley | Migi | Sranda | Přečteno: 2400× | Komentářů: 30, poslední 27. 10. 2010 | Hodnocení: 100 % (3 hlasů)

    Když jsem konečně donutil FreeRapid Downloader fungovat, hned jsem mu naložil nějaké to stahování. A na free se to samozřejmě neobešlo bez captcha. FreeRapid Downloader by sice měl mít nějaký plugin na obcházení tohoto postrachu, avšak nějaká kontrola přecijen asi probíhá, protože zbavit se captchy prostým odkliknutím OK se mi nepovedlo.


    Tomcat a SSL

    24.10.2010 18:43 Pavuk | Ján Chrastina | Sieť | Výběrový blog | Přečteno: 1976× | Komentářů: 2, poslední 24. 10. 2010 | Hodnocení: 100 % (5 hlasů)

    Nedávno som riešil úlohu nastaviť webovú aplikáciu VitalQIP tak, aby fungovala len cez SSL. Aplikácia beží na Tomcat a ten pracuje aj ako webový server. Podnikový audítor vyžaduje použitie zabezpečeného pripojenia v každej webovej aplikácii. Serverový certifikát musí byť podpísaný podnikovou certifikačnou autoritou. Tento zápisok popisuje použitý postup, možno sa bude niekomu hodiť.

    Xbox360 a externy pevny disk cez Usb.

    24.10.2010 12:50 lukolve | lukve | Přečteno: 2704× | Komentářů: 12, poslední 24. 10. 2010 | Hodnocení: 50 % (2 hlasů)

    Takže tento zapisok je skor aj otazkou pre vas ak by vedel niekto poradit s HFS+ filesys..


    Ženské priority

    23.10.2010 22:18 Strider | Jan Jílek | Přečteno: 2540× | Komentářů: 374, poslední 29. 10. 2010 | Hodnocení: 50 % (20 hlasů)

    Ve svých padesáti šesti letech jsem se nenaučil mnoho věcí. Jedna z nich je dost důležitá, protože mi komplikuje život. A to je poznání podle čeho ženy vybírají své spolupracovníky, milence, stejně tak nádobí a nářadí. Já sám osobně si vybírám své milenky podle krásy a vůně a chytrosti. Kolegy podle výkonu a spolehlivosti. U kolegů a kolegyň je mi lhostejné jak vypadají, co nosí na sobě. Zajímá mě jen co je za nimi vidět.

    c

    23.10.2010 21:43 _ | ________________ | xxxx | Komentářů: 65, poslední 27. 10. 2010 | Hodnocení: 43 % (7 hlasů)

    c

    Panasonic Toughbook CF-18

    23.10.2010 16:38 Poznámkový blog | Michal Fecko | 3 | Anketa | Přečteno: 4532× | Komentářů: 61, poslední 25. 10. 2010 | Hodnocení: 100 % (5 hlasů)

    Takže došiel. A ako som sľúbil píšem linuxovú recenziu. O čom všetkom bude? Najprv si uvedieme technický opis zariadenia, potom opis HW detekovaného pod Linuxom (Slax), nasledovať bude nejaké to info o tzv. Windows based dualboote so Slaxom, povieme si niečo o špecifikách tohto notebooku a na záver ešte pridám nejaké tie obrázky.


    Výzva pro kritiky a rejpaly - nové PC

    23.10.2010 15:25 Mercuriuz | Mercuriuz | Ostatní | Přečteno: 1622× | Komentářů: 77, poslední 26. 10. 2010 | Hodnocení: 44 % (9 hlasů)

    dospěl jsem do stavu kdy mi na hraní nových her nestačí staré pc ani notebook, a to ani na nejnižší detaily....

    Jak kombinovat webové aplikace

    23.10.2010 09:22 LL | Leoš Literák | Java | Komentářů: 30, poslední 27. 10. 2010 | Hodnocení: 80 % (5 hlasů)

    Minule jsme diskutovali nad vhodností různých webových technologií, hlavně z hlediska efektivity vývoje. Padaly tady návrhy od djanga, přes PHP a perl po javu. S tím ale vyvstává zajímavý teoretický problém - dají se bezešvě integrovat do jedné webové stránky? Představte si, že byste třeba blogy a diskuse z Abíčka psaného v javě chtěli vložit do webu nad drupalem či přímo PHP. Nebo sestavit web v RoR s komponentami v djangu. Jde to? Podle mně jediná technologie, která to zvládne, je flash, protože se vloží přímo do HTML jako tag. A server může běžet nad čímkoliv. Dají se podobně kombinovat nějaké jiné frameworky / jazyky?


    Kuba "žehlí" 7 kotev

    22.10.2010 23:15 Mig_Alley | Migi | Linux | Přečteno: 1880× | Komentářů: 56, poslední 26. 10. 2010 | Hodnocení: 77 % (13 hlasů)

    Kuba dnes vydal článek, který (dle jeho vlastního vyjádření) nemá sloužit k žehlení sedmi kotev. Bohužel, na první, druhý a třetí pohled to tak vypadá a můžete hádat, o čem byl první příspěvek v diskusi.


    Novináři, proč kopete do českého národa?

    22.10.2010 22:06 FUD: Férový Uživatelův Deníček | Platonix | Nezařazené | Anketa | Přečteno: 1573× | Komentářů: 121, poslední 26. 10. 2010 | Hodnocení: 54 % (13 hlasů)

    Nevím, co vede české novináře k psaní polopravd, které mají vrhnout špatné světlo na českou zem a český národ. Je však zřejmé, že si v psaní těchto zpráv nalezli naši novináři vyloženou zálibu. Po již dříve kritizovaném článku mě opět jeden další nadzvedl ze židle. Jedná se o článek Hospodářských novin s názvem "Smutná pravda: Češi kradou v obchodech nejvíce z Evropy. Jejich triky jsou stále chytřejší".

    Pusa byla

    22.10.2010 19:42 Strider | Jan Jílek | Přečteno: 1204× | Komentářů: 38, poslední 23. 10. 2010 | Hodnocení: 48 % (21 hlasů)

    Stála nade mnou a prohlížela si mě. Už jsem si ji všiml na nástupišti, kde po mně několikrát hodila očko. Jen tak, jakoby mimochodem, jak ženy dělají. Líbila se mi a byl jsem tedy zvědavý, co udělá. Janě jsem nic neřekl. Jen že jsem už ready. Přemýšlel jsem si o svých věcech a připravoval jsem se. Tedy potřeboval jsem klid. V takovém případě klidně řeknu. „Teď mě nech, teď potřebuji klid.” Jeli jsme na kurz, který vedu a předtím jsme u mne doma ještě probírali nějaké další možnosti v naší spolupráci. Původně jsme měli jet autem, ale auto nebylo, takže MHD.

    Proč používám Linux aneb co mi chybí ve Windows

    22.10.2010 16:04 RoboShim | RoboShim | Linux | Přečteno: 3013× | Komentářů: 212, poslední 26. 2. 2011 | Hodnocení: 100 % (14 hlasů)

    Před pár dny jsem začal přemýšlet nad tím, jak bych mohl oponovat lidem, kteří by mne nutili používat Windows místo Linuxu (např. zaměstnavatel). A napadlo mne, že bych si mohl napsat článek, které vlastnosti Linuxu jsou pro mne důležité a které zatím Windows neumí. A když teď vyšel zápisek "Why Linux is not the best for your desktop?", tak já si naopak přihodím z druhé strany.


    Why Linux is not the best for your desktop?

    22.10.2010 14:53 lukolve | lukve | Přečteno: 1665× | Komentářů: 33, poslední 24. 10. 2010 | Hodnocení: 20 % (15 hlasů)

    Why Linux is not the best for your desktop?


    Masterujeme pole v céčku

    22.10.2010 14:00 dadamovo | Dadam | Osobní | Přečteno: 1345× | Komentářů: 29, poslední 2. 11. 2010 | Hodnocení: 82 % (11 hlasů)

    I když tento server není zaměřen na programování, Linux je napsán v céčku a céčková pole je oblast, která lidi často mate. V tomto zápisku bych ji chtěl trochu objasnit.

    Novější zápisyStarší zápisy

    ISSN 1214-1267   www.czech-server.cz
    © 1999-2015 Nitemedia s. r. o. Všechna práva vyhrazena.