Dnes v 17:30 bude oficiálně vydána open source počítačová hra DOGWALK vytvořena v 3D softwaru Blender a herním enginu Godot. Release party proběhne na YouTube od 17:00.
McDonald's se spojil se společností Paradox a pracovníky nabírá také pomocí AI řešení s virtuální asistentkou Olivii běžící na webu McHire. Ian Carroll a Sam Curry se na toto AI řešení blíže podívali a opravdu je překvapilo, že se mohli přihlásit pomocí jména 123456 a hesla 123456 a získat přístup k údajům o 64 milionech uchazečů o práci.
Byla vydána (𝕏) červnová aktualizace aneb nová verze 1.102 editoru zdrojových kódů Visual Studio Code (Wikipedie). Přehled novinek i s náhledy a videi v poznámkách k vydání. Ve verzi 1.102 vyjde také VSCodium, tj. komunitní sestavení Visual Studia Code bez telemetrie a licenčních podmínek Microsoftu.
Byla vydána nová verze 2.4.64 svobodného multiplatformního webového serveru Apache (httpd). Řešeno je mimo jiné 8 bezpečnostních chyb.
Společnost xAI na síti 𝕏 představila Grok 4, tj. novou verzi svého AI LLM modelu Grok.
Ministerstvo vnitra odhalilo závažný kyberincident v IT systému resortu. Systém, do kterého se dostal útočník bez oprávnění, byl odpojen a nedošlo k odcizení dat [𝕏].
Před rokem byla streamovací služba HBO Max přejmenována na Max. Dle managementu slovo HBO v názvu nebylo důležité. Včera byl Max přejmenován zpět na HBO Max. Kolik milionů dolarů to stálo? 😂
Byla vydána nová major verze 8.0.0 svobodného systému pro detekci a prevenci průniků a monitorování bezpečnosti počítačových sítí Suricata (Wikipedie). Přehled novinek v oficiálním oznámení a v aktualizované dokumentaci.
Mastodon (Wikipedie) - sociální síť, která není na prodej - byl vydán ve verzi 4.4. Přehled novinek s náhledy a videi v oznámení na blogu.
Instituce státní správy nebudou smět využívat produkty, aplikace, řešení, webové stránky a webové služby poskytované čínskou společností DeepSeek. Na doporučení Národního úřadu pro kybernetickou a informační bezpečnost rozhodla o jejich zákazu vláda Petra Fialy na jednání ve středu 9. července 2025.
Montuju ted malinko lepsi pocitac a narazil jsem na to, ze vyrobci hw maji takovy nepekny zlozvyk -- neuvadat presne informace a nazyvat dve veci stejnymi jmeny. Pravda, ruze, ac zvana jinak vonela by stejne -- potazmo ATX zdroj ac zvan jinak napaji stejne.
Origami je staré japonské umění skládání papíru. Na popularitě získalo za druhé světové války, kdy byl nedostatek snad všeho, kromě papíru. Velmi ceněné jsou skládanky z papíru ve Spojených státech. Rozlišují se dva směry. První je tradiční - japonský, kdy model jen přibližně napodobuje zobrazovaný objekt. Druhý je západní (evropský), model co nejvěrněji kopíruje předlohu. Tradiční origami zobrazuje zvířata a rostliny, evropský směr se nevyhýbá ani neživým věcem.
Tož ta RC1 verze si zaslouzi nazev pouze v pripade, ze bude nasledovat nekolik RC, protoze toto je stale nedodelana betaverze. I kdyz pokrok je obrovsky a uz se to zacina rysovat.
Zrovna čtu nějaké papíry k Jaderné elektrárně Temelín. Narazil jsem na překrásnou větu u řízení primárního okruhu. Jeden z požadavků zní takto:
Opet je tu novy den a ja se probudil s novou otazkou.
Je mozne nekde na netu stahnout zdroje napovedy pro wikipedii, tedy mysleno v one wikisyntaxi.
A jeste jedna, je treba si vytvorit, tedy na zacatku svoje vlastni sablony. Nefunguje mi napriklad {{CURRENTDATE}}
Dobrodincum a znalcum diky :-)
Již je tomu téměř rok, kdy vyšla dlouho očekávaná verze 0.10 oblíbeného Psi, klienta pro instant messaging platformu XMPP/Jabber. V tomto článku bych rád shrnul změny v nadcházející verzi 0.11, jež jsou podstatné nejen pro uživatele Psi, ale i dalších klientů a celé XMPP sítě obecně.
Toz si takhle zase instaluju dalsi verzi Mandrivy, a v instalatoru na me vybafne toto. Vetsinou teda si nechavam vypisovat detaily, takze temhle reklamam na komercni soft (skype, cedega, ...) utecu.
Chtěl bych navrhnout našemu sdružením podpořit finančně projekt madwifi-ng, tak aby kompletně vyřešil problém s DFS a TPC, posílal jsem mail hlavnímu vývojáři, ten ale neví co vše schází, já to taky nevím. Nevíte tedy někdo ze zkušenějších lidí v oblasti wifi co je třeba dodělat v aktuální verzi madwifi-ng abychom se nemuseli bát ČTU?
Už jsem z toho na bednu :-| Už několik dni sháním motorolu A780 nebo E680i a pořád nic :-|.
Několikrát jsem se snažil zeptat, zda někdo má zkušenost s rozdílem při zpracování fotografií na 64bitové platformě vs. 32bitové platformě. Vzhledem k tomu, že je to moje asi nejnáročnější činnost, jakou provádím na svém domácím počítači (AMD64) tak jsem se po diskusi na http://www.abclinuxu.cz/blog/lzap/2006/9/4/148253 rozhodl pro vlastní minitest abych ukončil vlastní tápání.
Bylo mi divné že BIOS mé základní desky ukazuje teplotu procesoru 55 stupňů celsia. Core 2 Duo by měl být podle všech předpokladů Cool procesor, nebo ne? :)
Kdyby někdo potřeboval inspiraci, jak lidem vysvětlit, proč nemáte rádi Skype, tak já to dělám nějak takhle:
Tak nam pred tydnem zacal novy skolni rok a uz tento patek me nakrkla nase nova ucitelka na programovani. Ve skole programujeme ve Visual Basicu. Visual Basic nesnasim. Krome toho, ze ma debilni syntaxi tak je strasne moc omezeny a SPATNE vyhodnocuje podminky. Viz tento priklad:
Jednou z nových vlastností v připravovaném Firefoxu 2.0 jsou takzvané microsummaries (česky je navrhuju překládat třeba jako „piďi-shrnutí“, nebo s překladateli FF „minishourn“). Jsou to, jak již napovídá název, jednořádková shrnutí čistého textu k dané stránce. Např. to může být jméno posledního článku na některém webu, u jiných stránek může vyjadřovat status nějaké konkrétní položky, které je stránka věnována (např. v bugzille, či jiné databázi chyb by jím mohlo být shrnutí dané chyby a její status, u internetového obchodu aktuální cena a počet kusů na skladě atd.). Další příklady využití nechám již na fantazii jednoho každého.
No tak jsem se rozhodl, že sem něco málo napíši o tom, ja pokračuje vývoj mého wxDVDShrinku. Od posledního blogu se toho dost změnilo. Jen vývoj je čím dál tím víc pomalejší. Ale zpátky k tomu co je nového:
Tento text http://blog.lide.cz/johanesdoktorfaust/2006/09/06/151 mnou otřásl, i když jsem v něm nenšla nic, co bych již dávno netušila. Německo oslavuje představitele nacistické ideologie.
Provedl jsem několik malých úprav vzhledu. Upozorňuji, že se jedná skutečně jen o vzhled - šablona zůstala z většiny stejná a avizované odlehčení ji teprve čeká. Přesto jsou však změny dost velké na to, aby bylo nutné aktualizovat vaše vlastní CSS - pokud nějaké používáte. Oficiální tmavý styl lze samozřejmě použít jako výchozí bod, protože byl aktualizován současně s výchozím světlým.
Zdravím Vás, plný nadšení, proč to ? Mám svůj blog, už je to tak, jsem človíček z prajzské, z dědinky nedaleko Opavy, poláci jsou skoro nadohled...
Hledáte mocný textový editor (nejen) pro programátory, ale Vim vám nevyhovuje? Nestojíte o více-módový režim, ať už kvůli tomu že je to nezvyk nebo vám nevyhovuje už z principu? Jste zvyklí na textové editory jejichž ovládání odpovídá Common User Access standardu (např. Kate, GEdit, atp.), ale chtěli byste zároveň využít výhod Vimu? Pokud ano, mám tu pro vás řešení...
..A doufám že nadobro.Celkem jsem u tučňáka vydržel +-6 měsíců,ale prostě mě to už nebaví..Už několik dní do noci sedím před monitorem a hledám tu správnou konfiguraci asound.conf,aby mi jely 5.1 repráčky.Vyzkoušel jsem jich snad tuny a žádná nefunguje..Jenom u jedné se mi povedlo rozchodit alespoň 4 kanály..Prostě není nad to udělat klik,klik a všechno funguje..A viry?Budu spát s klidnější hlavou a několika stovkami virů na HDD,než s myšlenkami plných pcm,surround51 a alsamix.Až bude GNU/Linux na softwarové/hardwarové úrovni podpory jako věci od M$,zavolejte..
Před chvílí jsem si vydechl "KONEČNĚ, a proč vlastně? Začnu pěkně od začátku, v úterý jsem si koupil noteook HP Compaq nx7400 po jeho přivezení domů, vybalení z krabice a spuštění na mě koukal FreeDOS. Ten jsem se rozhodl nahraďit nějakým linuxem, rozhodl jsem se pro SUSE10.1
S nadcházejícím pětiletým výročím "událostí 11. září" se více než kdykoli předtím vyrojilo množství nejrůznějších názorů a teorií. Škála je samozřejmě velice široká. Takže opět nezbývá než říci "všechno je jinak, jen nevíme jak". A neví to opravdu nikdo.
A nie len tak hocijaké, ale vodné. A ani náhodou skutočné, ale digitálne. O to s väčšou chuťou sa dá do nich zahryznúť
Dnes si len chcem trosku ulavit, tak som spisal drobnost o dvoch veciach, ktore ma stvu.
V mezičase mezi čtením v knize Pěstujeme lineární algebru jsem si řekl, že si konečně upravím vzhled Ábíčka blíže k obrazu svému. V zásadě jsem neměnil moc než barvy a okraje jednotlivých prvků
Při zápisu jsme se dozvěděli, že máme vyplnit nějaký test na rozřazení do angličtiny. Trvalo mi celé dny ten test na jejich stránkách najít, a když jsem ho našel tak jsem jen kroutil hlavou :(