14.4.2012 09:21
rezza |
Rezza | Linux
|
| Přečteno: 1537×
| Komentářů: 57, poslední 24. 4. 2012
| Hodnocení: 100 % (4 hlasů)
Už je to tak a termín letošní konference Openmobility se nezadržitelně blíží. Letos jsme doputovali až do matičky Prahy - po předchozích ročnících ve Zlíně a Brně a rád bych vás tímhle všechny pozval na půdu Matematicko-fyzikální fakulty Univerzity Karlovy a to na sobotu 21. 4. 2012 od půl deváté. Letošní ročník je navíc ještě speciální svým (alespoň částečně) mezinárodním rozměrem - jak přednášející, tak i účastníky. Zároveň můžete brát Openmobility jako drobnou záplatu za zrušené LinuxExpo :)
12.4.2012 23:50
Doliho blog |
Luboš Doležel (Doli) | Ostatní
|
| Přečteno: 9907×
| Komentářů: 20, poslední 21.4.
| Hodnocení: 100 % (9 hlasů)
Pokud chcete u Raiffeisenbank strojově zpracovávat příkazy, tak musíte cálovat. Musíte si pořídit certifikát, platit za něj a používat zbytečný Win-only bazmek, kterému se říká eKomunikátor. Nebo tak si myslím, že to celé je.
11.4.2012 15:55
BLB |
=^..^= AmigaPower® | moje já a linux
|
| Přečteno: 3993×
| Komentářů: 61, poslední 13. 4. 2012
| Hodnocení: 97 % (37 hlasů)
Milí přátelé, vzhledem k tomu, že už mi přestala vyhovovat myš, rozhodl jsem se k (pro mně) možná až příliš odvážnému činu, myš zavrhnout jako přežitek a pořídit si nějakou moderní alternativu. O zkušenostech s instalace, nastavení a se svými osobními dojmy z používání nového HW se s vámi pochopitelně podělím v následující recenzi.
10.4.2012 21:19
GeoRW |
GeoRW | ACBF
|
| Přečteno: 1266×
| Komentářů: 5, poslední 17. 4. 2012
| Hodnocení: 100 % (7 hlasů)
Nazdar lidi,
ako som avizoval 1. aprila (to nebol aprilovy zart) som vydal finalnu verziu specifikacii pre ACBF - Advanced Comic Book Format. A kedze teraz cez sviatky bolo trochu viac casu, tak som do prehliadaca (ACBF Viewer) doprogramoval vykreslovanie textovej vrstvy.
10.4.2012 13:29
rezza |
Rezza | Linux
|
| Přečteno: 1185×
| Komentářů: 3, poslední 12. 4. 2012
| Hodnocení: 88 % (8 hlasů)
S každou zprávičkou ohledně KDE Plasma Workspaces na Ábíčku se strhne šílená diskuze o tom, jak je všechno špatně, zle, ale jako vývojáři málokdy vidíme skutečné bug reporty. Některé věci mohou hnít, ale ty nejviditelnější, které po nahlášení otravují více lidí se dají řešit a většinou i řeší. No a proč jen nadávat, když se můžete připojit :) Dnes je totiž Fedora 17 KDE Plasma Workspaces 4.8 Test Day! Zaměřený spíše na integrační testy, ale rádi zkusíme najít řešení i dalších problémů, případně víme, koho otravovat :)
8.4.2012 22:22
Jiriho blog |
jiri.one | Hry
|
| Komentářů: 20, poslední 9. 4. 2012
| Hodnocení: 100 % (8 hlasů)
Hned jak bylo možné koupit Trine 2 pro Linux, i když třeba jen betu, tak jsem neváhal a koupil. Hra mi sice fungovala jen v okně, fullscreen se odmítl spustit, ale i přesto jsem ji právě teď dohrál.
Hra je o něco málo delší než jednička a celkově se jí dost podobá, ale samozřejmě je tu jiný příběh, rovnou ve hře čeština, mnohem vymakanější grafika, dokonalý physx, úžasné lokace, perfektní hudba a promakaní a nesympatičtí nepřátele ... prostě lahoda :). Podpořte nativní hry pro Linux a pořiďte si tuhle pecku také, už kvůli tomu drakovi na konci .... ;-).
8.4.2012 18:17
limit_false |
limit_false | programování
|
| Přečteno: 1532×
| Komentářů: 16, poslední 12. 4. 2012
| Hodnocení: 71 % (7 hlasů)
Nedávno jsem narazil na dost nepříjemný bug v kernelu způsobující kernel panic u wifi připojení v případě některých routerů. V kernelu už fix je, jenže v 3.2 větvi, přičemž RHEL klony jedou na 2.6.32 větvi s backportovanými bugfixmi. Jenže zrovna tenhle bugfix chyběl, tak nezbývalo než upgradovat na 3.x, podle možnosti s minimem vynaloženého úsilí.
2.4.2012 22:59
mirecove_dristy |
mirec | Linux
|
| Přečteno: 1618×
| Komentářů: 21, poslední 7. 4. 2012
| Hodnocení: 100 % (5 hlasů)
Dnes len krátky zápis o kompilácii Qt 5 a Webkitu2 + Makefile súbor, ktorý možno bude fungovať ;)
31.3.2012 14:28
marsark_linux |
SAM: | Gentoo
|
| Přečteno: 3376×
| Komentářů: 35, poslední 22. 10. 2018
| Hodnocení: 100 % (9 hlasů)
Většina nových systému (SandyBridge) již nemá standardní BIOS, ale je vybavena UEFI. Pro mne první setkání s UEFI nastalo s novým služebním notebookem Dell E6420 s SSD diskem. Protože se neobejdu bez Windows 7 dualbootu, tak jsem řešil jak optimálně rozdělit disk s ohledem na SSD erase bloky a použité filesystémy. První rozhodnutím bylo použít GPT tabulku, protože GPT a gdisk, řeší zarovnání oddílů a taky jsem chtěl zkusit něco nového. Z toho vyplyne omezení, které přinášejí Windows 7. Ty umějí pracovat s GPT tabulkou pouze v 64-bitové verzi a jenom tehdy pokud nabootovali přes UEFI.
30.3.2012 14:14
TryCatch |
retroslava | Tipy triky
|
| Přečteno: 1661×
| Komentářů: 12, poslední 15. 12. 2021
| Hodnocení: 75 % (8 hlasů)
Inspirován útěkem místího týpka od openSUSE k Debianu po jedné neúspěšné kompilaci, jsem se rozhodl to zkusit taky. Nevěřím že něco nejde, dokud to neřeknu já.
29.3.2012 09:24
Kvičet nezávaznou konverzaci |
Pavel Křivánek |
| Přečteno: 1920×
| Komentářů: 20, poslední 1. 4. 2012
| Hodnocení: 100 % (8 hlasů)
Před léty se říkalo, že VisualWorks Smalltalk je přibližně 10x pomalejší než C a Squeak je 10x pomalejší než VisualWorks. To dnes již zdaleka neplatí. Od příchodu CogVM se na těchto poměrech hodně změnilo.
23.3.2012 12:47
Bystroushaakův blog |
Bystroushaak | Názory
|
| Přečteno: 2681×
| Komentářů: 17, poslední 1. 4. 2012
| Hodnocení: 100 % (13 hlasů)
Rozhodl jsem se, že sepíši pár věcí, které mě za tento měsíc potěšily a zároveň by se mohly zalíbit i ostatním geekům.
17.3.2012 00:05
limit_false |
limit_false | bohuzel nelze smazat
|
| Přečteno: 5219×
| Komentářů: 97, poslední 10. 4. 2012
| Hodnocení: 88 % (24 hlasů)
Shodou okolností se téměř v jeden okamžik objevili dvě hodně podstatné informace: o megalomanickém projektu NSA nazvaném Stellar Wind a pokus o opětovné zavedení data retention v ČR. Řešení je jediné: šifrovat všude a všechno. Bez anonymity nemůže být demokracie (viz Syrie, Bahrain, Írán, Čína, Myanmar a další).
15.3.2012 15:12
kenyho_stesky |
Aleš Kapica | Jen tak na okraj
|
| Přečteno: 2848×
| Komentářů: 113, poslední 19. 3. 2012
| Hodnocení: 100 % (8 hlasů)
Úplnou náhodou jsme se dozvěděli, že cca před měsícem Seagate jednostranně změnil záruční podmínky pro všechny své nově dodávané HDD. Zkrátil standardní dobu záruky na pouhý 1 rok! Pro běžného zákazníka se tímto krokem nic nemění, protože u nás ze zákona platí záruka dvouletá. Nicméně je to nevýhodné pro prodejce a subjekty kterých se netýká občanský zákoník, ale obchodní ty mají záruku pouze jednoletou.
14.3.2012 10:21
PhaX_blog |
phax7 |
| Přečteno: 1713×
| Komentářů: 9, poslední 16. 3. 2012
| Hodnocení: 88 % (8 hlasů)
Za mladých let jsem zbastlil webovou galerii v Ruby on Rails. Teď na to nemám čas a úpravy pro pár lidí kteří mi za to platí se mi začinají prodražovat, mám vizi že to vydám pod AGPL, všichni se toho nadšeně chytnou a svět zase bude lepší místo:)
13.3.2012 17:30
ucim_sa |
Indiánský lotr | Jiná
|
| Přečteno: 2400×
| Komentářů: 7, poslední 15. 3. 2012
| Hodnocení: 100 % (7 hlasů)
Využívám delší dobu ipv6 tunel od Hurricane Electric, ipv6 se nastavenuje na stránkách http://www.tunnelbroker.net/ Ping do teď v průměru 40~60ms v závislosti na dostupnosti serveru. Po dlouhé době jsem se podíval na stánky nix.cz a zjišťuji že Hurricane Electric je u nixu relativně nově veden jako zákazník. Bezva asi rozšířili konektivitu tunelu i do ČR. Jdu zkontrolovat stav na jejich stránky a opravdu, byl přidán nový server CEColo/Sitel - Nad Elektrarnou 411 Prague, Czech Republic.
13.3.2012 09:37
Joseho_blog |
jose17 |
| Komentářů: 1, poslední 13. 3. 2012
| Hodnocení: 100 % (6 hlasů)
jednoduchy riesitel
scytale sifry. spustenie:
echo "ENCODEDENCODED" | awk -v width=NNN -f scytale.awk
. priklad:
echo 'AIUBN.CUCLXZ' | awk -v width=3 -f scytale # output: ABCLINUXU.CZ
. aplikacie: geocaching (mystery caches)
#BEGIN {
#width=6
#}
{
for(i=1;i<=length;i++){
a[i]=substr($0,i,1)
}
}
END{
len=i/width
print "LENGTH is: "len
print "WIDTH is: "width
print "Decyphered text: "
for (j=1;j-1<width;j++){
c=0
pos=j
while (pos < i){
printf "" a[pos]
c=c+1
pos=j+c*width
}
}
print
}
12.3.2012 09:31
rhrtshrth |
xxxxxxxxxxx | CAD
|
| Přečteno: 1383×
| Komentářů: 19, poslední 13. 3. 2012
| Hodnocení: 100 % (10 hlasů)
Zdravím, tak náš vývojový tým (
Vladimír Zima, a
Jakub skokan a Aleš Kocur(grafika)) vytvořil aplikaci pro hromadnou editaci hlaviček *.STEP souborů se jménem
ZIMA-STEP-Edit. V podstatě jsem nyní schopen hromadně editovat, jméno autora, datum vytvoření souboru a typ CAD systému ve kterém jsem vytvářel ten *.step. Soubor *.STEP je Výměný CAD formát 3D dat do kterého plánuji exportovat data vytvořená v Pro/Ečku a dát je totálně k dispozici v programu
ZIMA-Parts. Předem také děkuji Martinovi Staňkovi (Aminux) za sponozing 1000kč!
7.3.2012 11:44
kenyho_stesky |
Aleš Kapica | Za vším hledej Linux
|
| Přečteno: 4116×
| Komentářů: 12, poslední 9. 3. 2012
| Hodnocení: 88 % (16 hlasů)
Jen telegraficky. Máte-li grafickou kartu s radeonem, kernel novější než 3.0 a nejde vám zvuk přes HDMI, tak vás možná bude zajímat, že i když se vše tváří ok, tak zvuk přes HDMI neleze, protože je defaultně vypnutý v kernelu.
6.3.2012 18:59
Sedlakuv_blog |
selsky rozum | O linuxu
|
| Přečteno: 2804×
| Komentářů: 19, poslední 9. 3. 2012
| Hodnocení: 100 % (10 hlasů)
V poslední době jsem se trochu víc zajímal o vlastnosti posledního modelu zavaděče grub označovaného jako grub2. Budu-li dále používat název grub, mám tím na mysli pokročilejšího bratříčka z rodiny a to grub2. Při experimentování se mi podařilo dostat se i do režimu grub rescue, což je režim, kdy se přihodilo něco, co se přihodit nemělo a grub neví co dál. Protože jsem hledal pomoc na internetu a k rescue režimu jsem se toho moc nedozvěděl, podělím se o poznatky, které mohou leckomu pomoci a přinést k často zatracovanému novému grubu více světla.
2.3.2012 23:15
Mihovy_sochory |
miho | Linux
|
| Přečteno: 1814×
| Komentářů: 7, poslední 4. 3. 2012
| Hodnocení: 100 % (10 hlasů)
Po roce se mi do ruky zase dostal zajímavý procesor, který myslím stojí za otestování. Oproti minulému měření se jedná o nárůst o dvě jádra a dva paměťové kanály a to by mohlo přinést nějaké zajímavé výsledky.
29.2.2012 03:08
Mti |
Mti. |
| Přečteno: 2866×
| Komentářů: 42, poslední 11. 3. 2012
| Hodnocení: 82 % (11 hlasů)
Prisla na mne "touha" poridit si novy notebook, takze pro pripadne zajemce tu shrnu co "uz" o stroji vim. (strucne - funguje to)
23.2.2012 21:03
xkucf03 |
xkucf03 | Stížnosti a pochvaly
|
| Anketa
| Komentářů: 53, poslední 27. 2. 2012
| Hodnocení: 82 % (11 hlasů)
Právě jsem zjistil, že openid.cz obsadil nějaký doménový parazit a místo původní služby (poskytovatel OpenID identit) je tam nějaká sračka. Takže pokud jste tam měli účet, tak ho už nemáte. A jestli jste používali delegování, tak si ho všude zrušte a najděte si nového poskytovatele. A doporučuji zrušit i další odkazy na tuto doménu.
20.2.2012 23:56
limit_false |
limit_false | programování
|
| Přečteno: 2514×
| Komentářů: 23, poslední 28. 2. 2012
| Hodnocení: 100 % (14 hlasů)
Po publikaci Lenstra et al. o RSA modulech sdílejích prvočíslo se dlouho diskutovalo jak to skutečně udělali, protože jejich paper o tom taktně mlčí. Ukážu několik algoritmů a časové odhady.
18.2.2012 02:09
limit_false |
limit_false | programování
|
| Přečteno: 6848×
| Komentářů: 75, poslední 12. 3. 2012
| Hodnocení: 70 % (10 hlasů)
Gentoo je skvělá distribuce, mnoho jsem se u ní naučil, ale jednoho dne mi přišlo že přinejmenším na desktopu mi už nevyhovuje. Po zvažování kandidátů (Arch, Debian, Sabayon, CentOS, RHEL, Suse) jsem si nakonec vybral Scientific Linux (RHEL klon). Aka: krátká recenze Scientific Linuxu po pár měsících provozu na třech strojích.
11.2.2012 11:28
jirka |
Georgius | varia
|
| Přečteno: 2452×
| Komentářů: 10, poslední 16. 2. 2012
| Hodnocení: 100 % (8 hlasů)
Tento blog popisuje jak s minimem úsilí vygenerovat .mobi soubor pro Kindle. Předpokládá se instalovaný Linux

a bazální znalost HTML
10.2.2012 17:44
monkey |
Trained.Monkey |
| Přečteno: 3934×
| Komentářů: 42, poslední 17. 2. 2012
| Hodnocení: 100 % (23 hlasů)
V práci se mi stala nemilá událost, a začínám chápat proč většina programátorů nemá moc ráda novoty.
10.2.2012 01:49
PhaX_blog |
phax7 |
| Komentářů: 3, poslední 13. 2. 2012
| Hodnocení: 100 % (3 hlasů)
Chci si tady do blogu uložit co bylo potřeba pro vydolování dat z rozbitého disku.
Disk začal házet divné hlášky:
http://www.abclinuxu.cz/poradna/linux/show/351278
a /home partyšna nešla připojit.
pomocí dd_rescue jsem udělal kopii oddílu na disk:
dd_rescue /dev/sdb2 image.img
pomocí testdisk jsem našel kde jsou záložní superbloky (musel to hledat nad živým diskem, pro tohle mu asi nestačí jen jeden oddíl?)
image jako loop ať ho můžeme připojit:
losetup /dev/loop2 image.img
vybereme jiný superblock pro připojení:
mount -o sb=131072 -t ext4 /dev/loop2 DISK/
a obnovení dat z šifrovaného Private adresáře (ještě že si mé zodpovědné já z minulosti poznačilo mount passphrase)
https://help.ubuntu.com/community/EncryptedPrivateDirectory#Recovering_Your_Data_Manually
Stránky ze kterých jsem kopíroval příkazy a bezhlavě je kopíroval do konzole:
http://www.cgsecurity.org/wiki/Advanced_Find_ext2_ext3_Backup_SuperBlock
http://embraceubuntu.com/2006/01/21/rescue-data-from-failing-partition/
https://help.ubuntu.com/community/DataRecovery
9.2.2012 12:32
prizpevy |
krnoha |
| Přečteno: 1703×
| Komentářů: 16, poslední 16. 2. 2012
| Hodnocení: 100 % (5 hlasů)
Tak nějak se mi zdá, že klasifikace iptables -m state --state ESTABLISHED,RELATED občas zašvindluje.
8.2.2012 16:44
thorby |
Thorby | Freenet
|
| Přečteno: 8736×
| Komentářů: 92, poslední 3. 12. 2012
| Hodnocení: 100 % (19 hlasů)
Freenet je decentralizované anonymné úložisko dát, vďaka čomu je možné anonymne a bez cenzúry zverejňovať svoje názory alebo dáta. A nepotrebujete k tomu mať vlastný server ako v prípade hidden service v sieti Tor.
Novější zápisy •
Starší zápisy