abclinuxu.cz AbcLinuxu.cz itbiz.cz ITBiz.cz HDmag.cz HDmag.cz abcprace.cz AbcPráce.cz
AbcLinuxu hledá autory!
Inzerujte na AbcPráce.cz od 950 Kč
Rozšířené hledání
×
    včera 17:22 | Komunita

    Na čem aktuálně pracují vývojáři GNOME a KDE Plasma? Pravidelný přehled novinek v Týden v GNOME a Týden v KDE Plasma.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    včera 00:11 | Nová verze

    UBports, nadace a komunita kolem Ubuntu pro telefony a tablety Ubuntu Touch, vydala Ubuntu Touch 24.04-1.3. Současně oznámila, že nadcházející větší vydání 24.04-2.0 bude mít modernější webový prohlížeč.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    8.5. 17:11 | Zajímavý projekt

    Ploopy po DIY trackballech či sluchátkách představuje nový externí DIY trackpoint se čtyřmi tlačítky Bean. Obsahuje snímač Texas Instruments TMAG5273, spínače Omron D2LS-21 a řadič RP2040, používá firmware QMK. Schémata jsou na GitHubu; sadu lze předobjednat za 69 kanadských dolarů (bez dopravy a DPH).

    |🇵🇸 | Komentářů: 0
    8.5. 03:33 | Zajímavý článek

    Mozilla před dvěma týdny na svém blogu oznámila, že díky Claude Mythos Preview bylo ve Firefoxu nalezeno a opraveno 271 bezpečnostních chyb. Včera vyšel na Mozilla Hacks článek s podrobnějšími informacemi. Z 271 bezpečnostních chyb mělo 180 chyb vysokou závažnost, 80 chyb střední závažnost a 11 chyb nízkou závažnost. Celkově bylo v dubnu ve Firefoxu opraveno 423 bezpečnostních chyb. Čísla CVE nemusí být přiřazována jednotlivým chybám. CVE-2026-6784 například představuje 154 bezpečnostních chyb.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    7.5. 22:55 | Bezpečnostní upozornění

    Před týdnem zranitelnost Copy Fail. Dnes zranitelnost Dirty Frag. Běžný uživatel může na Linuxu získat práva roota (lokální eskalaci práv). Na většině linuxových distribucí vydaných od roku 2017. Aktuálně bez oficiální záplaty a CVE čísla [oss-security mailing list].

    Ladislav Hagara | Komentářů: 8
    7.5. 14:00 | Humor

    Ačkoli je papež Lev XIV. hlavou katolické církve a stojí v čele více než miliardy věřících po celém světě, také on někdy řeší všední potíže. A kdo v životě neměl problémy se zákaznickou linkou? Krátce poté, co nastoupil do úřadu, musel papež se svou bankou řešit změnu údajů. Operátorka ale nechtěla uvěřit, s kým mluví, a Svatému otci zavěsila.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 11
    7.5. 05:11 | Nová verze

    Incus, komunitní fork nástroje pro správu kontejnerů LXD, byl vydán ve verzi 7.0 LTS (YouTube). Stejně tak související LXC a LXCFS.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    7.5. 05:00 | Nová verze

    Google Chrome 148 byl prohlášen za stabilní. Nejnovější stabilní verze 148.0.7778.96 přináší řadu novinek z hlediska uživatelů i vývojářů. Vypíchnout lze Prompt API (demo) pro přímý přístup k AI v zařízení. Podrobný přehled v poznámkách k vydání. Opraveno bylo 127 bezpečnostních chyb. Vylepšeny byly také nástroje pro vývojáře.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    6.5. 16:44 | Komunita

    Richard Hughes oznámil, že po společnostech Red Hat a Framework a organizacích OSFF a Linux Foundation, službu Linux Vendor Firmware Service (LVFS) umožňující aktualizovat firmware zařízení na počítačích s Linuxem, nově sponzorují také společnosti Dell a Lenovo. Do dnešního dne bylo díky LVFS provedeno více než 145 milionů aktualizací firmwarů od více než 100 různých výrobců na milionech linuxových zařízení.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    6.5. 15:22 | IT novinky

    Americké technologické společnosti Microsoft, Google a xAI souhlasily, že vládě Spojených států poskytnou přístup k novým modelům umělé inteligence (AI) před jejich uvedením na trh. Oznámila to americká vláda, která tak bude moci prověřit, zda modely nepředstavují hrozbu pro národní bezpečnost. Oznámení podtrhuje rostoucí obavy Washingtonu z rizik spojených s výkonnými AI systémy. Americké úřady chtějí v rámci předběžného přístupu

    … více »
    Ladislav Hagara | Komentářů: 1
    Které desktopové prostředí na Linuxu používáte?
     (14%)
     (9%)
     (2%)
     (14%)
     (32%)
     (4%)
     (7%)
     (3%)
     (16%)
     (24%)
    Celkem 1542 hlasů
     Komentářů: 30, poslední 3.4. 20:20
    Rozcestník

    Kategorizace programátorů

    8.1.2008 22:26 Kacířské myšlenky | Luk | Rouhání největší | Přečteno: 3059× | Komentářů: 71, poslední 11. 2. 2008 | Hodnocení: 68 % (31 hlasů)

    Už jsem dlouho nedělal žádné rozřazování do škatulek, takže je na čase zase nějaké provést. Tentokrát přicházejí na řadu programátoři.


    Eclipse a AVR

    8.1.2008 21:12 Mozková kreč | ondracch | Problémy | Anketa | Přečteno: 2424× | Komentářů: 17, poslední 11. 1. 2008 | Hodnocení: 100 % (3 hlasů)

    Po nějaké době, kdy jsem téměř neprogramoval a když, tak jen v Geditu, kde jsem měl nastavené spouštění základních nástrojů pro práci v jazyce C, jsem se rozhodl konečně rozběhat Eclipse.


    Co dál?

    8.1.2008 20:39 kecy starý Blažkový | San | Přečteno: 1338× | Komentářů: 48, poslední 11. 1. 2008 | Hodnocení: 80 % (5 hlasů)

    Tak se mi povedla dosti zajímavá věc.

    Jak se odstraňují bezpečnostní problémy u Microsoftu

    8.1.2008 16:31 Eregonovy_vymysly | Eregon | Postřehy | Komentářů: 67, poslední 9. 1. 2008 | Hodnocení: 100 % (7 hlasů)

    Nemůžu se nepodělit, toto mi přistálo v RSS

    Jako - asi bych neměl být překvapený, přecijen to není poprvé (viz řešení řady bezpečnostních problémů v IE6 - je to nebezpečné? v SP2 zakážeme celou užitečnou funkci!).

    Ale nakonec - mně to žíly netrhá :)

    Update:

    Tak toto mi přistálo v RSS hned poté. Ale stejně to je drsný.

    Aspoň, že si uvědomují, kde je problém doopravdy:

    We stated that it was the file formats that were insecure, but this is actually not correct. A file format isn't insecure — it's the code that reads the format that's more or less secure.


    Zjisteni zdali dokument obsahuje urcity prvek

    8.1.2008 16:27 Jak_jsem_se_dostal_k_linuxu | hates | Komentářů: 7, poslední 11. 1. 2008 | Hodnocení: 25 % (4 hlasů)

    Zajimalo by me zdali je mozne pomoci javascriptu zjistit zdali v nacetle strance existuje nejaky prvek zkousel jsem to takhle ale to mi nefunguje
    if ( document.getElementById('odp').innerHTML ) {
       casovac = window.setInterval("odpocet()", odpocitavani*100);
    }
    
    ve strance se musi vyskytovat tenhle kod
    <span id="odp" style="color: red; font-size: 20px; font-weight: bold;">
    
    Potrebuji zjistit zdali se tohle ve strance vyskytuje aby mi to nehazelo kazdou sekundu chyby ve tvaru
    document.getElementById("odp") has no properties
    [Break on this error] document.getElementById('odp').innerHTML = odpocitavani;
    
    pokud se tam ten span nenachazi

    xxx

    8.1.2008 15:28 SALAM_OLEJKUM | xindl | POTRAVINY | Komentářů: 37, poslední 10. 1. 2008 | Hodnocení: 33 % (15 hlasů)

    xx

    Dávám Windows šanci aneb Vista z pohledu Linuxáka [3]

    8.1.2008 12:27 Mihovy_sochory | miho | Windows | Přečteno: 4427× | Komentářů: 23, poslední 1. 8. 2008 | Hodnocení: 100 % (40 hlasů)

    Slíbil jsem, že půjdeme více pod pokličku, tak se do toho pustíme. Řeknu vám, že někdy na té pokličce leží pořádné závaží a dostat se do hrnce je značně obtížne. Dnes se pokusíme zjistit co se v Redmondovic rodince kuchti v hrnci s nápisem paměť procesu a také v malém rendlíku s nápisem csrss.exe.


    Bible v linuxu

    8.1.2008 12:17 skavenovo | skaven | Linux | Komentářů: 101, poslední 25. 1. 2008 | Hodnocení: 50 % (26 hlasů)

    Sháním šikovný prográmek pro čtení a studium bible. Prioritou je rychlost, záložky a možnost otevření více biblí paralelně. Rád bych program používal pod XFCE, proto bych rád něco v GTK. Vyzkoušel jsem BibleTime, ten je příliš robustní, a GnomeSword - ten je vskutku výborný. Nicméně je pro Gnome.

    Rád bych se proto zeptal na Vaše zkušenosti s používáním Bibločtecích programů, jaké využíváte programy a funkce. Předem díky za jakékoli podnětné vklady do diskuze...


    Návrh na zlepšení AbcLinuxu: Filtrování stupidních komentářů

    8.1.2008 12:02 Communicator | Spike | Všehosměs | Komentářů: 6, poslední 8. 1. 2008 | Hodnocení: 89 % (9 hlasů)

    Také vás v diskusích otravují stupidní komentáře? Blokování uživatelů nestačí nebo nevyhovuje? Co takhle zavést filtrování stupidních komentářů pomocí bayesovského filtru? Inspirace: StupidFilter

    Ve zkratce se jedná o projekt, který s pomocí bayesovského filtru (znáte ze svého e-mailové klienta… nejspíš) a dalších kritérií „odhaluje“ hloupé komentáře v diskusích (např. na YouTube). V plánuje i jakési rozšíření pro prohlížeč Firefox a blogovací CMS Wordpress.

    Když jsem se o tomto StupidFilteru dozvěděl, hned mě napadlo, že komunita na AbcLinuxu (a mnoha jiných českých serverech) by si jej ihned zamilovala… Tak co vy na to? :)

    Via: http://beebo.org/ (doporučuji vyzkoušet náhodné stupidní komentáře).

    V souvislosti s tím bych vás ještě rád upozornil na generátor vypatlaných komentářů. Ať slouží dobře!


    Zase si kupuju Palm...

    8.1.2008 12:01 skavenovo | skaven | Palm | Přečteno: 1024× | Komentářů: 4, poslední 9. 1. 2008 | Hodnocení: 100 % (5 hlasů)

    Měl jsem palmík několik let. Když jsem začal pracovat doma, uvědomil jsem si, že je to pro mě zbytečnost. Kalendář mám stolní, knihy čtu papírové a todo list si dělám na rememberthemilk.com Nyní jsem si ale uvědomil, co mi vlastně chybí. Hračka :)


    Zážitky s Českou poštou

    8.1.2008 02:41 Bláboly | Michal Čihař | Lampárna | Přečteno: 3227× | Komentářů: 30, poslední 29. 7. 2022 | Hodnocení: 100 % (11 hlasů)

    Opět jsem po České poště chtěl něco nestandardního. Tentokrát jsem potřeboval poslat na Slovensko balík s dobírkou. To že to nebude jen tak jsem čekal, ale výsledek opět předčil moje očekávání. Celkové skóre je hodina a půl (plus půl hodiny čekání než se dostanu k přepážce). V čem byl takový problém? Podle slečny, která mě celým procesem prováděla v tom, že lidé, kteří umějí balíky přijdou až odpoledne :-).


    Záhadná varlata

    8.1.2008 01:40 BLB | =^..^= AmigaPower® | všehochuť do 24.4.2008 | Anketa | Přečteno: 7366× | Komentářů: 31, poslední 9. 1. 2008 | Hodnocení: 68 % (25 hlasů)

    Chtěl bych díky jednoduché anketě, zjistit jednu záhadnou věc, která mi vrtá hlavou už něklik let...

    Haleluja, mám switchscreen

    8.1.2008 00:11 Laying_Circus | junckritter | Art of Archery | Přečteno: 1033× | Komentářů: 0 | Hodnocení: 100 % (5 hlasů)

    Konečne si môžem meniť focus aj medzi obrazovkami aneb short story with happy end.

    Děravý hliník - Arch v krizi - update

    8.1.2008 00:10 otakar | otula | Normální život | Přečteno: 3434× | Komentářů: 42, poslední 28. 2. 2008 | Hodnocení: 100 % (5 hlasů)

    Please, help me! Dnes mi volala má drahá do práce, že mám ten můj linux nějaký pošomtaný, že jí 2× natvrdo vypnul počítač během práce.


    Routování na Debianu

    7.1.2008 23:35 onemj | Lukas | Přečteno: 1374× | Komentářů: 26, poslední 10. 1. 2008 | Hodnocení: 33 % (6 hlasů)

    Nedávno jsem řešil zde v poradně problém s routováním Debianu, kdy jsem potřeboval z jednoho PC s Debianem, který mi slouží jako FTP server dostat internet do druhého PC s Win XP, který mám na běžnou práci.. Rad bylo mnoho, různá nastavování, změny apod. Ale opravdu nepomohlo zhola nic.


    Conky - tenký pruh v horní části plochy

    7.1.2008 21:29 kecy starý Blažkový | San | Přečteno: 1940× | Komentářů: 24, poslední 1. 4. 2008 | Hodnocení: 100 % (7 hlasů)

    vzheldem k tomu, že několika z vás se líbila moje úprava conky, tak jsem se rozhodl že svůj conkyrc vystavím alespoň zde na svém blogu.

    Takže tady je:

    Kdy jako bude ten monitor ...

    7.1.2008 20:51 jarda_bloguje | Jardík | Jiné | Přečteno: 1314× | Komentářů: 13, poslední 8. 1. 2008 | Hodnocení: 9 % (11 hlasů)

    To snad není pravda. Od 7.12.2007 mám v servisu to své LCDéčko. Týden jsem neměl do čeho hledět, poté mi strýc půjčil 15'' CRT, z kterého už mě bolí oči. Nemá servis ze zákona povinnost provést záruční opravu do 30 dnů? Myslíte, že bych teď po 30 dnech mohl chtít vrátit peníze za výrobek?


    BEZ KOMENTÁŘE

    7.1.2008 20:33 Svědek Damdogův | pools | Fun | Komentářů: 31, poslední 1. 6. 2008 | Hodnocení: 56 % (18 hlasů)

    [root@pils ~]# acpi -V
    Battery 1: charged, 100%
    Thermal 1: ok, 4294967296.0 degrees C
    AC Adapter 1: on-line


    Simpsonovi: seg. fault & flying toasters

    7.1.2008 18:56 Hmmmm | Adnusem | Všechno | Komentářů: 17, poslední 9. 1. 2008 | Hodnocení: 100 % (11 hlasů)

    Je to už delší doba co jsem si "toho" všimnul, nicméně teprve teď když jsem si daný díl Simpsonů po dlouhé době znovu pustil mě napadlo se o ten krásný oběv podělit.

    V druhém díle sedmé série "Radioaktivní muž" můžeme hned na začátku vidět takové pěkné věci jako spořič obrazovky "Flying toasters", v konzoli výpis: "hello-world - segmentation fault, core dumped" a "readnews: rec.games.corewar", když jsem to viděl poprvé tak mě to opravdu dost pobavilo, jen mě nejde do hlavy, kterej "klasik" a proč tohle do seriálu nacpal ... joo, bejt takovejch víc :o)


    System Administrator's CD [3] status v0.1a

    7.1.2008 09:18 Poznámkový blog | Michal Fecko | 3 | Přečteno: 1184× | Komentářů: 4, poslední 17. 1. 2008 | Hodnocení: 100 % (9 hlasů)

    Práce na v0.1 sú v plnom prúde. SACD (akt. v0.1a build 6) obsahuje:

    - Quick Tools - rýchlo prístupná sada nástrojov čiastočne obsiahnutá v samotnom UBCD
    ** Memtest 1.7
    ** Memtest 3.3
    ** Grub bootloader 0.4.3
    ** NT password 2007-09-27

    - Slax 6.0.0 rc 3 bez X

    - UBCD v4.1.1

    - Insert 1.3.9b

    - GeeXboX v1.1

    - PartMagic 1.9 Live CD

    - ArchLinux FTP v 2007.08-2

    - FreeDOS Live CD



    Známe problémy

    - problémy s bootovaním pri SATA opt. mechanikách sa prejavili pri:
    ** Slaxe
    ** Inserte
    ** GeexBoXe



    Solaris na 40

    7.1.2008 00:20 hajma | hajma | Linux | Přečteno: 1578× | Komentářů: 15, poslední 8. 1. 2008 | Hodnocení: 100 % (9 hlasů)

    I přes varování mé nejdražší jsem pokračoval v praxi odkládání literatury na pračku stojící před hajzlíkem, až se mi to, viď Jaromíre, nevyplatilo. Posuďte sami, co dokáže běžný prací prášek na 40:


    Porodník nebo Jupiter?

    6.1.2008 22:54 alblog | alblaho | Ani zbla | Přečteno: 1256× | Komentářů: 5, poslední 7. 1. 2008 | Hodnocení: 100 % (25 hlasů)

    V pátek jsem byl poprvé po svátcích ve škole. Po chvíli vegetování v našem kanclíku jsem si všiml počmárané tabule. Máme tam takový white-board, který ale nepoužíváme, jednak věčně nepíšou fixy, druhak většinu času sedíme u každý u svého kompu a paroduje computer-science.

    Hledím na to a vidím jakési fyzikální výpočty. Že by se sem vloupal někdo z katedry fyziky? Po chvíli přišel Petr Z., tak jsem se zeptal, jestli o tom něco neví. "Ále, to se Richard s Tomášem hádali, jestli na čerstvě narozené dítě působí větší gravitační silou porodník nebo Jupiter."


    Anglie - Fish & chips a další dobroty

    6.1.2008 17:45 Robertův bloček | Robert Krátký | Osobní | Přečteno: 4298× | Komentářů: 157, poslední 30. 10. 2024 | Hodnocení: 100 % (14 hlasů)

    O Angličanech se říká, že jim vaření moc nejde - i když hlavními šiřiteli této pomluvy jsou především Francouzi, kterým Angličané na oplátku přezdívají česnekožrouti. Já mám rád anglickou i francouzskou kuchyni, ale je pravda, že co se koření týče, tak jsou na tom Francouzi asi opravdu lépe.

    Angličané se však mohou pochlubit několika pochutinami, které jsou zcela nepřekonatelné. Tak například proslulá „anglická snídaně“ nemá konkurenci. A obyčejné, řádně promaštěné nearistokratické fish & chips jsou jídlo, které bych mohl jíst pořád.


    Hodnocení fotek

    6.1.2008 16:23 FUD: Férový Uživatelův Deníček | Platonix | Linux | Komentářů: 14, poslední 8. 1. 2008 | Hodnocení: 83 % (6 hlasů)

    Do své fotogalerie jsem přidal možnost hodnotit fotky. Rád bych vás všechny poprosil, jestli máte chuť a čas, tak se na fotky mrkněte a třeba mi můžete pomoct vybrat ty nejhezčí. Díky všem.


    Zprovozňování linuxu na notebooku Hp pavilion

    6.1.2008 16:04 kecy starý Blažkový | San | Přečteno: 1401× | Komentářů: 6, poslední 7. 1. 2008 | Hodnocení: 88 % (8 hlasů)

    Někdy v listopadu se mě pod ruce dostal notobook HP Pavilion dv6015ea, na kterém byli předinstalované windows XP.

    Nahravani souboru na server

    6.1.2008 13:20 martinek | YYY | počítače | Komentářů: 34, poslední 19. 1. 2008 | Hodnocení: 50 % (6 hlasů)

    Vyvinul[iy] jsme s kamarady sluzbu pro online sdileni obrazku na internetu. Bude to takove male a nenarocne, nezatizene reklamou a budeme se snazit davat uzivatelum co nejvice(hlavne co se tyka moznosti velikosti nahravanych souboru) v ramci nasich moznosti. S klasickym uploadem souboru samozrejme neni problem (reliazovan pres vstupni pole formulare s typem file). Napadla mne jedna vec, jestli by se nedalo nejakym zpusobem zajistit uploadovani obsahu celeho adresare najednou - pro komfort uzivatelu. Pres normalni file to asi neni realizovatelne. Javascriptem projit vybrany adresar a vygenerovat pro kazdy soubor vlastni prvek file by bylo zajimave, ale bohuzel patrne v prohlizecovych implementacich javascriptu neni mozne pristupovat k souborovemu systemu(adresarove strukture). Nevedel by nekdo, jak ten hromadny upload zrealizovat? Je to jen takovy maly napad, ale bylo by prijemne, kdyz by se to uskutecnilo. Dekuji za pripadne nazory nebo napady :-)


    Debian 4.0 r2 (Etch)

    6.1.2008 12:14 Niobi w3b.1og | niobi | Zacatecnicke kroky | Komentářů: 17, poslední 5. 5. 2008 | Hodnocení: 33 % (21 hlasů)

    Tak se jmenuje další distro, které momentálně zkouším na svém počítači, který teď kvůli nedostatku času musel vytrppět Windows, však pod taktovkou Debiana si docela pekne podrimuje :-)

    Konec self-signed certifikátů pro XMPP/Jabber servery

    6.1.2008 12:03 Communicator | Spike | Komunikace (IM, XMPP, VoIP) | Přečteno: 1723× | Komentářů: 25, poslední 8. 1. 2008 | Hodnocení: 100 % (11 hlasů)

    Jistě si pamatujete, jak vás váš Jabber klient zpočátku otravoval s podezřelým varováním ohledně SSL certifikátu. Nejednoho uživatele vyděsí, snad všechny zmate. Rozhodně to není příliš dobrá vizitka – ať už klientů, kteří si nedokáží alespoň „pamatovat“ certifikát (ve stylu SSH), nebo správců jednotlivých serverů, či Jabberu celého.


    Podpora štítků se blíží

    6.1.2008 11:39 LL | Leoš Literák | Abíčko | Přečteno: 2902× | Komentářů: 20, poslední 7. 1. 2008 | Hodnocení: 96 % (23 hlasů)

    Dle mého názoru nejdůležitější funkce Abíčka na následující tři roky je zase o krok blíže. Podrobnosti ve starším zápisku. Napsal jsem podporu pro vytváření a listování štítků. Teď je potřeba naplnit databázi nejdůležitějšími štítky. Oproti původnímu návrhu se nebudeme snažit omezovat štítky, každý uživatel i neregistrovaný návštěvník (pak se loguje IP adresa jako ochrana před zlomyslnými uživateli) smí vytvářet nové štítky. Štítky mohou být jak konkrétní (Firefox) tak hromadné (Prohlížeče). Kdo chce pomoci, může začít na hlavní stránce štítků. Inspirovat se můžete v pracovním seznamu štítků. V budoucnu se vytváření štítků a štítkování dokumentů bude započítávat do skóre.


    Archlinux a scanner EPSON

    6.1.2008 00:31 kdakel | Kdakel | Výběrový blog | Přečteno: 3189× | Komentářů: 6, poslední 7. 1. 2008 | Hodnocení: 100 % (6 hlasů)

    Jak jsem nakonec zprovoznil scanner, který je součástí multifunkčního zařízeni EPSON RX425

    Po instalaci Archlinuxu, mě jako začátečníka, který přešel s distribuce Mandriva 2007.0, čekalo pár překvapení. Mezi ně samozřejmě patří absence "klikátek" a práce v příkazové řádce, ale hlavně zprovoznění některých zařízení či hardware, jako televizní karta, bluetooth, tiskárna, scanner.. atd.
    Postupem času, díky bádání, dokumentaci, fóra Archlinuxu a zdejší poradně, bylo vše vyřešeno a už něco(málo) i umím :-)
    Zastavil jsem se však u multifunkčního zařízení EPSON RX425 a jeho scanneru...


    Poštovní server pro lamy - počtvrté

    6.1.2008 00:14 Postrehy_ze_zivota | Dalibor Smolík | Přečteno: 2708× | Komentářů: 19, poslední 6. 1. 2008 | Hodnocení: 86 % (7 hlasů)

    Před více než rokem jsem napsal několik blogů týkajících se poštovního serveru, jehož postavení by měl zvládnout i začínající admin nebo člověk, jehož posláním je úplně něco jiného než studovat dlouhé manuály a přesto by nechtěl tuto záležitost úplně vložit do cizích rukou. Uplynula poměrně krátká doba a dneska má takový člověk ještě o něco lehčí práci. Stačí si založit účet u Googlu. :-)


    Novější zápisyStarší zápisy

    ISSN 1214-1267   www.czech-server.cz
    © 1999-2015 Nitemedia s. r. o. Všechna práva vyhrazena.